عرضه پاستيل خوک در بازار ايران

سلام

اگه نظر یا سوالی داری به لینک زیر کلیک کنید تا در جای مناسب سوالات خودتو را بپرسید

سوالات خودتو اینجا بپرس

در ميان بيش از صد نوع محصول اين شرکت اتريشي، تنها در چهار نوع آن، ژلاتين خوک استفاده نشده!! که متاسفانه اغلب انواع موجود در فروشگاه‌هاي کشور از اقسام حرام آن هستند.

انواع شكلات اتريشي با مغز ژله‌اي كه از استخوان خوك توليد شده  وارد و در کشور توزيع شده است.

به گزارش بازتاب انواع شکلات پاستيلي با مارک «HARIBO» وارد و در کشور  توزيع شده  است ‌که اين نوع شکلات معمولا حاوي ژلاتين حيواني است و نداشتن هرگونه نشانه حليت بر روي بسته‌بندي تعجب‌آور است.
اين شکلات‌ها ساخت کشور اتريش است که در ساخت آن از پودر استخوان خوک استفاده مي‌شود که به شکلات حالت ژله‌مانندي مي‌دهد و هنگام خوردن در دهان آب مي‌شود و بسيار چسبناک است.
اين شکلات‌ها که از مبادي جنوبي، غربي و شرقي وارد مي‌شود با دو مارک «HARIBO» و «Gold barin» ساخت اتريش عرضه مي‌شود.

يادآور مي‌شود مسلمانان اروپا به‌دليل اطلاع از آغشته بودن اين شکلات به پودر استخوان خوک و حرام بودن آن از مصرف آن به‌شدت خودداري و در اين مورد نيز اطلاع‌رساني کرده‌اند.
همچنين خبر مي‌رسد اين شکلات حرام در اماکن مهم عمومي کشور از جمله فرودگاه بين‌المللي… نيز توسط فروشگاه‌ها توزيع و فروخته مي‌شود».

مطلب فوق را مي توان با مراجعه به سايت شرکت HARIBO جستجو و يافت:

Products suitable for Muslims/Halal/Kosher
Many of our products contain pig gelatine and are sometimes avoided by people who, for religious or ethical reasons, do not eat pork or animal products. However some of our products are made without any pig gelatine as listed below. The products listed below are currently sold in the UK
Dunhills Kids Mixture
Freaky Fish
Giant Strawbs
Liquorice Twists
http://www.haribo.com/planet/uk/info/main/verbraucherinfo/naehrwerte.html

  ترشی هستیا تولد یک استارتاپ یا یک سرآغاز

همانگونه که مشاهده مي‌شود، در ميان بيش از صد نوع محصول اين شرکت، تنها در چهار نوع آن، ژلاتين خوک استفاده نشده!! که متاسفانه اغلب انواع موجود در فروشگاه‌هاي کشور از اقسام حرام آن هستند.

 

نظرت چیه

پاسخ دهید